قوامین امین مردم ایران زمین

ارزش بازاری هر سهم مهرگان 1350 ریال

ارزش بازاری هر سهم از سهام شرکت سرمایه گذاری مهرگان از مبلغ 1250 ريال به 1350 ريال در سال جاری افزایش یافت ...

اداره خزانه و مبادلات بانک قوامین در گفت و گو با سایت این بانک با اعلام این مطلب افزود : در حال حاضر کلیه کارکنان محترم نیروی انتظامی و شرکت ها و مؤسسه های بنیاد تعاون ناجا می توانند به صورت نقدی اقدام به خرید سهام به تعداد دلخواه با قیمت پایه 1350 ريال از شعب منتخب بانک قوامین نمایند . در این گفت و گو اعلام شد در حال حاضر خرید و فروش سهام از طریق شعب مرکزی  استان ها و سه شعبه منتخب آرژانتین ، مرزداران و سپهبد قرنی در تهران به صورت نقدی انجام می پذیرد.

اداره خزانه و مبادلات قوامین هم چنین با بیان این مطلب که سود سال 88 شرکت مهرگان از قرار هر سهم 240 ريال در پایان شهریور ماه سال جاری به حساب های معرفی شده سهامداران در سطح شعب بانک واریز شده است ؛ خاطر نشان کرد : سود سالیانه به سهامدارانی که قبل از تاریخ برقراری مجمع سالیانه مربوط ، نسبت به خرید اقدام نموده اند تعلق گرفته فلذا نحوه خرید اعم از اقساطی و یا نقدی ، تأثیری در مبلغ سود متعلقه ندارد .

در این گفت و گو به امتیاز حق تقدم خرید سهام اشاره و تشریح شد : امتیاز حق تقدم خرید سهام امتیازی است که شرکت های سهامی برابر قانون می بایست در زمان افزایش سرمایه به سهامداران قبلی خود واگذار نمایند و در صورتی که سهامداران از خرید سهام حق تقدم افزایش سرمایه استفاده ننمایند ، مابه تفاوت ارزش اسمی سهام و ارزش بازار که به سهامدار جدید واگذار و مبلغ آن دریافت گردیده به سهامدار قبلی پرداخت می گردد .

اداره  خزانه و مبـادلات بـانک   قوامـین در ادامـه در تعریف بـازار OTC تصریح کرد بـازار OTC مخفف عبـارت

  over the counter  یـا فرا بورس به بـازاری اطلاق می شود که مختص خرید و فروش سهام شرکت هایی است که به هر دلیلی در بازار بورس اوراق بهادار پذیرفته یا وارد نشده اند و به همین دلیل به منظور خرید و فروش سهام خود نیازمند تشکیل بازاری خارج از بورس می باشند .

در پایان این گفت و گو اظهار امید واری شد با توجه به سرمایه گذاری های مناسبی که شرکت مهرگان در طرح های کلان اقتصادی انجام داده است می توان آینده یی روشن برای برای شرکت مذکور و سهامداران آن متصوربود .

+ نوشته شده در  شنبه دهم مهر ۱۳۸۹ساعت 23:2  توسط فراست پور  |